10 ПОРАД ЯК РОЗПОВІСТИ ПРО СВІЙ ВІЛ-СТАТУС

Діагноз «ВІЛ-інфекція» може стати серйозним ударом по почуттю власної гідності. Ми не спимо ночами, болісно розмірковуючи про те, як розкрити перед своїм партнером ВІЛ-статус. Ми вирішили розповісти про те, як краще розповісти про свій діагноз.
Розкриття статусу - дуже інтимна річ. Ти не ходиш і не розповідаєш кожному зустрічному про те, що у тебе ВІЛ. Успіх комфортного розкриття свого ВІЛ-статусу залежить від того, як саме ти йому про це скажеш - адже це дуже особисте. Важливо не хвилюватися, бути впевненим, щоб твій партнер також відчув впевненість і зміг нормально сприйняти інформацію про ВІЛ-статус. Від цього залежить те, як саме інша людина відреагує на цю новину.
Ось 10 порад які можуть допомогти, якщо ти вирішив розповісти про свій статус.
# 1 Знай всі факти
Дізнайся про ВІЛ якомога більше, май уявлення, як саме він передається, а як ні. Деякі ВІЛ-негативні хлопці досить багато знають про ВІЛ, але цілком можливо, що твій хлопець знає лише зовсім трохи або зовсім застарілу інформацію.
# 2 Обери тихе та спокійне місце
Обери спокійне місце, де ви обидва зможете розслабитися і почувати себе комфортно. Очевидно, що ви повинні бути наодинці і без сторонніх очей. Заздалегідь подумай про запасний план - де і як ви поговорите після розкриття статусу (на кшталт: «Ти не проти, якщо я завтра подзвоню, і ми ще поговоримо про це?»), жодного тиску.
# 3 Намагайся виглядати впевненим і спокійним
Він відчує твій настрій. Якщо думка про твій статус викликає у тебе стрес і паніку, то він це зрозуміє, і це або викличе співчуття, або здаватиметься великою проблемою.
# 4 Думай про розкриття статусу як про процес
Тому що будуть виникати нові питання, через тиждень або через місяць, особливо якщо новина стала для нього несподіванкою. Ти повинен приготуватися до гіпотетичних питань на кшталт: «А що якщо ти кінчиш на мене, а у мене на шкірі синець?» і т. д.
# 5 Заздалегідь подумай, з ким він зможе поговорити про це крім вас
У нього можуть виникнути питання, які йому буде незручно задати тобі. Це частина процесу.
# 6 Ти повідомляєш йому щось дуже особисте ...
... так що нічого страшного, якщо ти почекаєш до другого побачення і спочатку спробуєш краще пізнати один одного. Я розумію, що з цього приводу серед позитивних існують різні думки: вони воліють відразу різати «правду-матку», і деякі люди, яким ти розкажеш про свій статус, можуть обуритися, що ти не розповів про статус відразу. Спілкуйся і пояснюй. Звичайно, одна справа все розповісти на другому побаченні, і зовсім інше - дочекатися вашої третьої річниці.
# 7 Чекай чогось несподіваного: саме це і станеться
Тому що іноді хлопець, який здавався тобі таким добре обізнаним, виявиться з величезними «тарганами в голові», про яких ти навіть не здогадувався. Або виявиться, що раніше у нього був якийсь поганий досвід. А іноді людина, яка мало що знає про ВІЛ, сприйме новини доброзичливо і спокійно.
# 8 Постарайся спочатку «промацати ґрунт»
Якщо ти не впевнений, постарайтеся торкнутися теми ВІЛ в розмові, наприклад, запитай його думку про серіал або фільмі де присутня тема ВІЛ, або просто розкрий журнал на тематичній статті і залиш його лежати на видному місці. Якщо відповідь виявиться несприятливою, то, можливо, тобі варто завершити цю розмову.
# 9 Якщо все ж зважився, дотримуйся до кінця свого рішення
Наприклад, ти завжди можеш сказати, коли домовляєшся про зустріч: «Мені потрібно сказати тобі дещо дуже важливе». Тоді тобі буде складніше передумати, якщо тільки ти не зможеш придумати щось незвичайне, щоб ухилитися від прямої розмови.
# 10 Близькість завжди означає розкриття особистої інформації, так що не вішай носа
У кожного з нас є вразливі місця (хто знає, що він може повідомити про себе). Пізнаючи один одного, ви зміцнюєте ваш зв'язок, і без цього ніяк не обійтися.
Як сказати про свій статус після того, як секс вже був?
Ми наведемо дві найбільш часті ситуації, з якими стикаються ВІЛ-позитивні хлопці, коли хочуть розповісти про свій ВІЛ-позитивний статус:
·        Ти не планував тривалих відносин, і все почалося з сексу, який переріс в тривалі і міцні стосунки. Як же після цього сказати про свій ВІЛ-позитивний статус?
·        Ти зустрічався з хлопцем і дуже хотів бути відкритим з ним, адже ти закохався в нього, тобі було важливо розповісти про свій ВІЛ-позитивний статус до того, як у вас буде секс. Однак, так вийшло, що ти не зміг, тому що було страшно - раптом він би відразу кинув тебе? Виходить, ваші відносини почалися з брехні? Як же тепер йому розповісти про це?
Багато хлопців бояться говорити про свій ВІЛ-позитивний статус відразу, але після того, як відносини зміцнюються, питання про розкриття ВІЛ-статусу стає все гостріше і гостріше, адже не кажучи нічого своєму партнеру, ти, по суті кажучи, йому брешеш. Отже, що можна порекомендувати в цих випадках крім тих порад, які ми навели вище:
Перший варіант. Запропонуй своєму партнеру пройти разом тест на ВІЛ, після отримання результатів здивуйся і далі скористайся тими порадами, які ми описали вище.
Другий варіант. Легша версія першого. Скажи своєму хлопцеві, що пройшов в поліклініці диспансеризацію і абсолютно несподівано дізнався про діагноз.
Третій варіант.Вимагає від тебе певної сміливості, сили духу та щирості, до нього варто вдаватися, якщо ти дійсно впевнений, що між тобою і твоїм партнером виникло щось більше, ніж просто симпатія. Постарайся розповісти про свій статус і про ситуацію між вами, опираючись на свої справжні почуття з цього приводу, не вигадуючи виправдань. Говори про цінність партнера для тебе, про свій страх втратити його, і про те, як не просто тобі в цей момент. Якщо ти зможеш зробити це щиро і відкрито, ти не лише збережеш гідність, а й створиш і певну глибину ваших можливих стосунків. Не бійся бути відкинутим, і відповідна реакція може виявитися відповідною. Пам'ятай, що сміливість прикрашає людину, навіть якщо ти говориш про такі інтимні речі, як твій ВІЛ-статус.
Звичайно, така новина може засмутити і навіть налякати твою кохану людину, але це зовсім ще не означає, що він обов'язково повинен тебе кинути через це. У світі багато пар, в яких один з партнерів має позитивний ВІЛ-статус, і ці пари залишаються разом, незважаючи на ВІЛ.
Як впоратися з відмовою?
Якщо він скаже «ні», то подумай про ті випадках, коли ти говорив або думав «ні». Таке трапляється, і гірка правда в таких випадках є найкращим варіантом. Можливо, у нього є й інші причини для відмови (не тільки ВІЛ). Просто інша людина знає свої межі, і не готова на щось піти заради сексу. Нехай він сказав «ні», але хтось інший скаже «так».
Головне - постарайся розслабитися і будь сам собою. Якщо він той, хто тобі потрібен, то він зрозуміє. Якщо ж ні, то тобі потрібен хтось інший.
Чи зможе він зберегти твою таємницю між вами?
Коли ти розкриваєшся партнеру, необхідно говорити ясно про те, кому він може, а кому не може говорити про твій ВІЛ-статус. Тобі потрібно домовитися з ним про те, що він повинен питати твого дозволу на те, щоб розповісти комусь про твій ВІЛ-статус.
Задумайтеся про те, чи надійна та людина, якій ти хочеш сказати про свій ВІЛ-позитивний статус, чи розуміє він важливість конфіденційності? Незважаючи на те, що ти можеш просити кого-небудь зберігати таємницю, після того як ти йому скажеш - ти більше не маєш контролю над тим, як він користується отриманою від тебе інформацією.
Говорити про ВІЛ відразу складно, але це набагато легше, ніж говорити через тривалий час, коли у вас вже склалися стосунки, адже в випадку, якщо постійний партнер не зможе це прийняти, це може виявитися більш складним для вас обох.
Ще один важливий момент, який ти повинен усвідомлювати, кажучи про свій ВІЛ-позитивний статус своїй коханій людині: ти повинен розуміти, що так само, як і ти колись, він теж буде приймати звістку про твій ВІЛ-статус, проходячи через усі етапи прийняття діагнозу. Не забувай, як тобі було важко і згадай, якої підтримки ти потребував, коли дізнався про свій позитивний діагноз, і твій досвід буде корисний і для твого хлопця.
 
За матеріалами сайту ПАРНИ+