5 причин негайно перекваліфікуватися в оптиміста

1. Ніяких проблем з серцем
Згідно з результатами дослідження, проведеного в Університету Іллінойсу (США), оптимісти вдвічі рідше страждають від хвороб серця. І на те є причини: як з'ясували вчені, у людей з позитивним мисленням рівень шкідливого холестерину нижче, значення індексу маси тіла - здоровіше, а рівень цукру в крові - менший. Крім того, оптимісти в середньому більш активні і рідше курять - усіма цими факторами і визначається здоров'я серця. Потрібні ще аргументи?

2. Менше ризик застудитися
Згідно з даними недавньої роботи Університету Кентуккі (США), позитивне мислення зменшує ризик підхопити вірус. Дослідники протягом року спостерігали за добровольцями і виявили, що оптимісти володіли більш міцним імунітетом. Учені поки не цілком упевнені, як імунітет і оптимізм пов'язані, однак у них є руйнівна нашу закономірність гіпотеза на цей рахунок: хороший імунітет може бути причиною оптимістичного настрою.

«Якщо ти песиміст, схильний до критичних оцінок, але хочеш виправитися, для тебе не все втрачено, - впевнена Розальба Хернандез, професор з соціальної роботи в Університеті Іллінойсу. - Насамперед навчися приймати речі, які відбуваються навколо тебе  з вдячністю. Згадуй перед сном три хороших події, які відбулися за день, і частіше дякуй тим, хто для тебе щось означає».

3. Мізки в тонусі
Геть цинізм! Фінські вчені вісім років спостерігали за групою піддослідних і виявили, що циніки і песимісти куди частіше стикалися з деменцією (тобто погіршенням розумового процесу) - при цьому всі інші негативні фактори, що впливають на когнітивні здібності, були вченими відсіяні. Ймовірно, виною тому депресії, що негативно позначаються як на моральному, так і на інтелектуальному станах.

4. Знеболюючі б'ють точно в ціль
Тільки половина ефекту знеболюючих - робота діючих речовин. Інша половина - твоя віра в те, що таблетки спрацюють. Будь ти песимістом, ефекту від медикаментів було б в половину менше - це факт, підтверджений Оксфордським університетом.

Іншими словами: ефективність таблеток залежить від твоїх очікувань. І до речі, мова тут не тільки про знеболюючі - інші дослідження демонстрували аналогічний ефект з іншими видами таблеток.

5. Довге життя
І фінальний аргумент: завдяки позитивному мисленню ти, досить імовірно, переживеш своїх песимістично налаштованих однолітків. Результати багатьох досліджень (включаючи вищезгадані) свідчать про кореляцію між терміном життя і оптимізмом.

До речі, проведення одного з них затягнулося на сорок років - люди підписувалися на участь студентами, а підбивали підсумки вже майже дідусями (як ти розумієш, не всі песимісти дотягли до фінішу). При проведенні іншого дослідження вчені виявили, що оптимісти, навіть опинившись на лікарняному ліжку з онко- або кардіологічними захворюваннями, жили довше песимістів. Автори дослідження впевнені, що один з головних чинників здоров'я і довголіття - відсутність стресу; хіба це не ключова риса оптимізму?

Якщо все ж таки песимістичні думки перемагають і тобі не вдається самостійно справитися з ними, звернися до безкоштовного психолога мережі "Дружній лікар" або на телефон довіри для ЛГБТ - 0 800 50 50 999 (безкоштовно з стаціонарних та мобільних телефонів України).

Джерело: Man's Health