6 вагомих причин завжди залишатися оптимістом

Журнал Health Behavior and Policy Review опублікував дослідження, що доводить: оптимістичний настрій знижує ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи.

Щоб прийти до подібних висновків, вчені з Університету Іллінойсу скористалися даними національного дослідження атеросклерозу, в якому за 14 років взяли участь більше 5000 осіб різних національностей у віці від 52 до 84 років. При оцінці загального рівня здоров'я добровольців дослідники враховували сім критеріїв: індекс маси тіла (ІМТ), рівень цукру в крові, рівень шкідливого холестерину, артеріальний тиск, рівень фізичної активності, паління і раціон.

Кожен параметр для спрощення порівняння оцінювався за трибальною шкалою: від нуля (все погано) до двох (все добре). Відповідно, максимальним балом було 14, а мінімальним - 0.

Під кінець кожного обстеження (вони проводилися кожні півтора-два роки) вчені цікавилися у учасників: як самопочуття, як настрій, як взагалі життя - і оцінювали таким чином рівень їх оптимізму.

Як показали результати, оптимісти мають найміцніше серце і самі здорові судини.

Вони в два рази рідше стикаються із захворюваннями, ніж їх песимістично налаштовані антиподи», - стверджує автор дослідження Розальба Хернандез, професор соціальної роботи в Університеті Іллінойсу.

Крім того, з отриманих даних випливає, що і з усіма іншими параметрами у оптимістів справи йдуть краще. Вони виявилися безумовними лідерами в п'яти з семи вищезазначених критеріях: рівень шкідливого холестерину у них був нижчим, рівень цукор в крові - нижче, фізичної активності у них було більше, а їх ІМТ відповідав нормі (незважаючи на солідні літа). Крім того, серед оптимістів було значно менше курців.

Джерело: Men'sHealth