Чому в застуді на губі потрібно звинувачувати не холод, а стрес

 

Ми часто називаємо герпес на губах «застудою». Однак не менш ймовірна причина його появи - стрес. Як працює цей безглуздий механізм, розповідає Men'sHealth:

1. Добридень, вірус

Його ім'я за паспортом - простий герпес 1-го типу. Одного разу він проник в твій організм (ти поцілував хлопця, обдарованого простим герпесом, - і справу зроблено) і тепер живе там, іноді з'являючись на поверхні.

2. Підривна робота

Потрапивши в організм, вірус впроваджується в клітини шкіри. Його ДНК дублюється і залишається в ядрі клітини - це допомагає вірусу розповсюджуватися далі. З часом простий герпес 1-го типу інфікує нервові закінчення і добирається до трійчастого нерва (це в твоїй голові), де і влаштовує собі лігво.

3. Антитіла атакують

Твій організм вже знає, що ворог всередині. Інфіковані клітини повідомляють про небезпеку лімфоузлам, ті в свою чергу мобілізують лімфоцити і посилають їх битися з вірусом. Битва, на жаль, не може бути виграна до кінця: лімфоцити здатні лише затримати і утримати простий герпес 1-го типу, але не вбити його.

4. Стрес все псує

Як тільки обставини тебе притискають, в організмі підвищується рівень гормону кортизолу. Він необхідний, щоб гарненько посваритися з колегами або заступитися за (не) знайомого хлопця в підворітті, але він послаблює всю твою імунну систему. Пошарпані загони лімфоцитів вже не можуть стримувати вірус з колишньою силою.

5. Губу роздуло

Як тільки вірус виявляє можливість вирватися на волю - він виривається. Він робить знайомий маршрут по нервових шляхах, щоб знову атакувати клітини шкіри. Губу поколює, пощипує. Ти дивишся в дзеркало і бачиш: сволота, герпес! Організму потрібно 10-14 днів, щоб повністю ліквідувати наслідки втечі.

 

Щоб подолати стрес записуйся на безкоштовну консультацію психолога мережі ДРУЖНІЙ ЛІКАР.