Гормон переможців. Чоловіче старіння можна зупинити.

 Гормон переможців. Чоловіче старіння можна зупинити

Тестостерону чоловіки зобов'язані своєю статтю та силою (як фізичної, так і сексуальної). Окрім того, успішністю в справах, адже саме цей гормон надає здорову агресивність, що допомагає досягати поставлених цілей, а також знижує рівень небезпечного холестерину. На жаль, вже після 35 років кількість цього важливого гормону починає знижуватися як мінімум на 1% в рік. Як уповільнити цей процес?
 
Намагайтеся дотримуватися таких правил:
Слідкуйте за вагою. У жирових клітинах тестостерон перетворюється в жіночий гормон естроген. Звідсіля - жіночоподібна фігура і навіть груди другого розміру у деяких чоловіків.
Сон не менше 8 годин. Якщо молодий хлопець хронічно не відсипається, його тестостерон може впасти до рівня 40% - тобто досягти рівня, характерного для 80-літніх людей похилого віку.
Не паліть, не зловживайте алкоголем, не приймайте наркотики. Всі перераховані «шкідливості» знижують тестостерон.
Засмагайте. Сонце сприяє виробленню в шкірі вітаміну D, який, в свою чергу, підвищує рівень чоловічих гормонів. Але бути на сонці потрібно в безпечний час - до 11 і після 16 годин.
Займайтеся фізкультурою. Регулярно, але не надмірно. Особливо корисні вправи з обтяженням - вони найкраще сприяють підвищенню тестостерону.
Не нервуйте. Стрес підвищує рівень кортизолу, який сприяє виробленню тестостерону.
Ведіть регулярне статеве життя, уникаючи тривалого утримання. Регулярний секс тісно пов'язаний зі збільшенням рівня тестостерону.
 
Дієта для мачо
Для підтримки нормального гормонального рівня в чоловічому організмі має бути достатньо білків (пісне м'ясо, птиця, сир), жирів (оливкова олія, жирна риба, горіхи) і вітамінів. Серед останніх найважливіші - вітаміни групи B (крупи), а також Е (оливкова олія) і А (морква, гарбуз, печінка). Всі ці речовини непогано отримувати не лише з їжі, а й приймати додатково у вигляді спеціальних комплексів.
З мінералів, що підвищують тестостерон, є цинк (морепродукти, гриби). Оскільки тестостерон утворюється з холестерину, то яйця і вершкове масло теж повинні бути в раціоні, хоча і в невеликій кількості. А ось вуглеводи (особливо швидкі, такі як макарони, випічка, солодощі) краще скоротити. Найідеальніший гарнір для чоловіка - цвітна капуста або броколі на водяній бані. Вони містять корисні для чоловіків ферменти.
За матеріалами видання АиФ http://www.aif.ru/gazeta/number/32373