Підбірка книг про спорт і мотивацію

Найкраще мотиваційний чтиво. «Ключі до успіху», Джон Маккалум

Чому саме ця, зачеплена сивиною книга, про існування якої більшість сучасників і не здогадується, представлена ​​в номінації? Та тому що після її прочитання хочеться йти в зал і перевертати тонни заліза! Хочеться відчути холод шорсткого грифа на долонях і з'їсти десяток цільнозернових булочок власного приготування, а ще, звісно знову змішати собі коктейль «Стань великим».

Маккалум з тих авторів, який вміє «запалити» кожного, хто візьме в руки його «Ключі». Книга написана в художньому стилі, присмачена хорошим гумором і читається дуже легко. Само собою в ній є і корисні поради та рекомендації щодо тренувань і харчування. Правда в своїй більшості вони морально застаріли, і в наш час мало хто тренується, як «динозаври». Але, тим не менш, з роллю надихати і мотивувати «Ключі до успіху» справляються на 100%.

Найкраще пізнавальне чтиво. «Думай-2», Стюарт МакРоберт

Безсумнівний бестселер ще з 90-х років і донині являє собою величезний системний методичний працю. Що найголовніше - книга адресована прихильникам натурального бодібілдингу, тобто тим аматорам і спортсменам, які тренуються без використання стероїдів.

МакРоберт не став видатним атлетом, але саме невдачі мотивували його шукати шляхи вирішення, і він їх знайшов. Та ще й оформив в цілих дві книги: «Думай», і «Думай-2». Нам найбільш цінна друга книга, так як в ній менше філософії, а більше практичних рекомендацій. Книга призначена справжнім фанатам залізного спорту, які не бояться труднощів і готові довго і наполегливо йти до наміченої цілі.

Найкраще класичне чтиво на всі часи. «Нова енциклопедія ББ», Арнольд Шварценнеггер

Цю книгу варто читати вже тільки тому, що написав її один з найвидатніших атлетів сучасності. Плюс, вона містить в собі весь досвід тренувань культуристів «золотої епохи» 70-х. У книзі багато практичних рекомендацій і прикладів тренувань як самого Арні, так і його колег по цеху. Зараз багато хто захоплюється естетикою атлетів тих часів, але не слід сліпо копіювати програми чемпіонів того часу.

По-перше, вся система тогочасних тренувань будувалася на застосуванні анаболічних стероїдів. Тоді вживати їх жменями було так само в порядку речей, як зараз пити протеїновий коктейль після тренування. Тому для натурального бодібілдингу подібні програми годяться хіба що якщо зменшити рекомендовані там навантаження і обсяги в кілька разів. По-друге, в книзі описано професійний підхід до тренувань, і аматору, який просто вирішив підкачатися до літа, це потрібно враховувати.

Найкраще альтернативне чтиво. «Супертренінг», Майк Ментцер

Свого часу система ВІТ - високо інтенсивно тренінгу, викликала бурю емоцій і обурення, мовляв, як же так, всього один відмовний сет і все? Тренування раз на тиждень? А як же звичні високооб'ємні заняття щодня, а іноді й двічі на день?

Але Ментцер довів - ця система працює. Причому як для любителів, так і для профі. До того ж автор розглядає бодібілдинг разом з медициною, а ще приділяє велике значення метафізичним факторам. Майк Ментцер закликає тебе бути трохи філософом, не розділяти дух і тіло, а головне не мислити стереотипно і бути відкритим для нового. І тільки так йти до свого цілі.

Найкраще практичне чтиво. «Анатомія силових вправ», Фредерік Делавье

Книга, перекладена на 30 мов світу і довгий час займала перші рядки в книжкових рейтингах, просто зобов'язана бути в твоїй бібліотеці. Ти дізнаєшся не тільки про те, як саме піднімати штангу, щоб твій біцепс ріс, але і познайомишся з анатомічною будовою м'язів і механікою їх роботи. І ти з легкістю засвоїш, який саме кут при згинанні рук з гантеллю вибрати.

У книзі пролито світло на багато практичних аспектів бодібілдингу. Освоївши системний підхід, ти з легкістю зможеш складати собі програми тренувань без допомоги персонального тренера. А може, і сам станеш тренером!

Тепер ти як слід підкований, правда теоретично. Але не забувай, що ці знання тільки тоді оформляться в міцні сильні м'язи, коли ти приступиш до практики. Так що вдалих тобі тренувань і якнайшвидшого досягнення поставлених цілей!

Джерело: MensHealth Україна