Прийшов час поставити край негативним думкам

Все погано ... Так думають і говорять песимісти, але не ти знаєш: негативні думки, як паразити, повільно, але вірно роз'їдають твоє здоров'я. Як це відбувається і як з цим боротися?

Коли в твоїй голові тільки похмурі думки і ти завжди чекаєш  гіршого, твій організм перебуває в стресі, напружений, не знає відпочинку. Це наче "перегазовка" на авто: хороша на старті, але губить мотор, коли зловживати нею. Дослідники в один голос кажуть: у песимістів зазвичай вищий тиск, підвищений рівень холестерину в крові, у них частіше болить серце. Негативний погляд на життя суворо б'є по тобі. Ці органи страждають від твого песимізму:

1. Печінка

Щоб приготуватися до майбутнього навантаження («бий або біжи»), печінка починає переробляти запасений гліцин в глюкозу (паливо для всього організму). Зовсім марна робота, якщо насправді бігти нікуди і бити нікого.

2. Нирки і кишечник

Судини, по яких кров надходить до внутрішніх органів, скорочуються, через що загальмовуються вироблення сечі і травлення. Знову ж: це добре лише в тому випадку, коли тобі дійсно потрібно битися чи тікати.

3. Мигдалина

Вона ж амігдала, або мигдалеподібне тіло, - процесор в твоєму мозку, що обробляє емоції. Саме вона засікає неприємні подія і б'є тривогу - запускає механізм «бий або біжи», єдино можлива відповідь нервової системи на стресову ситуацію.

4. Спинний мозок

Сигнал тривоги буквально пронизує спинний мозок, поширюючись по нервовій системі і приводячи всі твої внутрішні органи в стан підвищеної готовності до всього поганого, що може трапитися.

5. Дихальна система

Дихальні м'язи (завдяки їх роботі відбувається вдихи-видихи) стають еластичнішими. Дихальні шляхи розширюються, дихання частішає - у відповідь на запит додаткового кисню, що надійшов організму.

6. Серце

Серцебиття частішає, тиск підскакує. В кровотік потрапляють протизапальні цитокіни - молекули, які провокують атеросклероз.

7. Надниркова залоз

Коли стрес, викликаний песимістичним настроєм, у розпалі, наднирники виробляють адреналін, кортизол та інші гормони, які змушують серце працювало на підвищених обертах.

А ось оптимістів, за словами дослідників, частіше можна зустріти в спортзалі, раціон їх, як правило, здоровіше, і курять вони рідше. Подумай про це гарненько і читай далі.

Світло в кінці

«Уяви, що оптимізм - це ще одна м'яз в твоєму тілі, - наставляє всіх песимістів доктор Джеффрі Хаффман, заввідділенням псіхокардіологіі Массачусетського госпіталю. - Якщо тренуєш її регулярно, вона росте і міцніє». Як мінімум раз на тиждень прокачуй свій світогляд за допомогою ось такого ментального воркаута.

1. Подумай про минуле

Згадай колишні досягнення або просто події, які приємно полоскотали твою гордість. «Таким чином ти не будеш забувати, що твої здібності призводять до приємних для тебе наслідків», - говорить доктор Хаффман.

2. Смакуй теперішнє

Перш ніж лягти спати, подумай про три хороших речч, які трапилися з тобою протягом дня. «Це відмінний спосіб визволити оптимістичного джина з банки, нехай навіть в цілому ти навантажений негативними емоціями», - рекомендує Хаффман.

3. Уяви майбутнє

Уяви, як в ідеалі повинна виглядати твоє життя через п'ять років. Чим більше деталей придумаєш, тим краще. А потім сфокусуйся на те, що досяжне.

Якщо все ж таки песимістичні думки перемагають і тобі не вдається самостійно справитися з ними, звернися до безкоштовного психолога мережі "Дружній лікар" або на телефон довіри для ЛГБТ - 0 800 50 50 999 (безкоштовно з стаціонарних та мобільних телефонів України).

Джерело: Men's Health

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.