П'ять причин, щоб пройти тест на ВІЛ прямо зараз

Іноді корисно звернутись до простих, буденних способів, адже немає нічого простішого та ефективнішого в боротьбі з ВІЛ-інфекцією, ніж, власне,  ВІЛ-тест.  Дорогий друже, як давно ти це робив? Ось п’ять важливих фактів про тестування на ВІЛ, які, сподіваюсь, переконають тебе приділити цьому свій час і повторити тест знову.

1. Ти можеш бути ВІЛ-позитивним і навіть не знати про це

За інформацією Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України, кожен другий ВІЛ-інфікований (в окремих випадках навіть більше) не знає про наявність у себе ВІЛ-інфекції. Щороку в Україні інфекцією ВІЛ інфікується близько 10 000 людей, тому дуже важливо перевірити свій статус.

2. Знати свій статус – один з найкращих способів запобігти поширенню ВІЛ

Незалежно від результатів тесту, просто проходячи обстеження на ВІЛ, ти вже допомагаєш захистити себе та інших. Якщо результат негативний, ти будеш знати, що не поставив нікого під загрозу, тож приймай правильні рішення і надалі. Тест також може стати для тебе тим сигналом, що спонукне стати обережнішим, по-новому дивитись на ризики та не забувати про профілактику.

Якщо результат  позитивний, ти можеш скористатися різними ліками (з меншою кількістю таблеток і побічних ефектів, ніж будь-коли), які можуть знизити кількість вірусу у твоєму  організмі до незначних  рівнів. Науково доведено, що люди з ВІЛ, у яких вірус присутній у незначній кількості, не передають ВІЛ своїм партнерам. Люди зі зниженим рівнем ВІЛ є важливим чинником в уповільненні епідемії, не кажучи вже про збереження свого тіла здоровим і готовим до більш активних дій. Так, отримати результати тесту може бути страшно. Але це краще, ніж просто не лікуватись.

3. Застарілий результат тесту на ВІЛ значно гірше, ніж старе фото у Hornet

Коли ти робив останній тест і скільки ризикованих речей, таких як незахищений секс, вживання наркотиків або алкоголю ти зробив з тих пір?

Важливо бути послідовним та дбати про свою безпеку. ДРУЖНІЙ ЛІКАР рекомендує робити тест на ВІЛ для всіх у віці від 13 до 64 років в рамках стандартної медичної допомоги. Для так званої групи ризику (геїв, для тих, хто любить втрапляти в історії з наркотиками, і тих, для кого кожна вечірка закінчується щоразу в іншому ліжку) рекомендується проводити обстеження двічі на рік.

4. Останнім часом пройти тест стало легко як ніколи, з’явились різні варіанти

Є декілька варіантів, можна обрати найзручніший для себе:

Відвідати кабінет ДРУЖНІЙ ЛІКАР: щоб знайти найближче місце тестування потрібно лише зайти на сайт friendlydoctor.org та натиснути «записатись на прийом».

Зателефонувати за номером  (063) 046 06 46 та отримати  безкоштовну інформацію про найближчі пункти тестування.

Придбати  домашній набір для ВІЛ-тестування (ВІЛ-1 тест-системи домашнього доступу або OraQuick) в аптеці.

5. Кожен може щось зробити. Разом ми можемо зупинити ВІЛ

Запропонуй партнеру поїхати з ним за результатами тесту, щоб підтримати його морально. Пройти тест поряд з ним, якщо хочеш показати який ти чуйний.

Запитай своїх друзів, коли вони востаннє проходили тест на ВІЛ?

Ти можеш зробити крок назустріч боротьбі з ВІЛ, просто поширивши цю статтю. Або відвідавши сторінку «ДРУЖНЬОГО ЛІКАРЯ» з-поміж безлічі безкоштовних матеріалів, банерів, відео чи додатків, поширених в інтернеті.