Що таке PrEP і з чим його їдять?

 PrEP (Pre-exposure prophylaxis - «принцип профілактики до контакту», також вірно «доконтактная профілактика» (ДКП)

 
Трувада стала першим схваленим препаратом для доконтактной профілактики ВІЛ, це комбінований препарат, що містить тенофовір і емтрицитабін. Препарат видається за рецептом. У профілактичних цілях препарат приймається щодня, одночасно з презервативами та іншими заходами захисту. Препарат призначений тільки для людей з високим ризиком інфікування ВІЛ. На даний момент в світі найбільшою мірою PrEP використовується, серед гей спільноти та інших чоловіків які практикую секс з чоловіками.
 
1. Трувада не є заміною презервативів
Трувада не є альтернативою іншим формам захисту, особливо тому, що вона не захищає від повного спектра інфекцій, що передаються статевим шляхом. Дослідники PrEP вважають, що для людей які не використовують презервативи, це ще один варіант, щоб допомогти захистити їх від ВІЛ-інфекції.
 
2. Спірні питання по використанню PrEP як і раніше залишаються
Деяких активістів турбує той факт, що таблетки будуть підривати традиційну пропаганду використання презервативів - особливо в той час, коли ВІЛ-інфекція на підйомі серед гей спільноти. Зараз по всьому світу йдуть випробування з метою виявити, як Трувада працює за межами клінічних випробувань і призводить чи до більш ризикованої сексуальної поведінки і до збільшення інших інфекцій, що передаються статевим шляхом.
 
3. Трувада працює ефективно тільки при щоденному прийомі
Три роки клінічних випробувань препарату у ВІЛ-негативних чоловіків, що мають статеві контакти з чоловіками, показали, що користувачі отримали набагато вищий рівень захисту при щоденному прийомі Трувада. Серед учасників, які приймали препарат менш регулярно, виявлено зниження числа нових випадків ВІЛ на 50 відсотків; серед користувачів, які приймають препарат щодня, ризик скоротився більш ніж на 90 відсотків.
 
Ці результати були підтверджені іншими дослідженнями в різних популяціях - від споживачів ін'єкційних наркотиків до гетеросексуальних чоловіків і жінок.
 
4. Цей препарат не рекомендується "для всіх геїв", хоча часто реклама говорить про зворотне
У той час як чоловіки-геї становлять лише 2 відсотки населення США, на частку яких припадає дві третини (66%) нових випадків ВІЛ-інфекції, більшість (56%) людей, що живуть з ВІЛ і більше половини (55%) всіх смертей від СНІДу з початку епідемії.
 
Трувада в даний час рекомендується "для людей, які не мають ВІЛ, але які мають значний ризик його отримання". "Значна небезпека" означає, що ви регулярно займаєтеся сексом без оберігання з партнерами невідомого ВІЛ-статусу. Сюди входять чоловіки, що мають статеві контакти з чоловіками, гетеросексуальні чоловіки і жінки, споживачі ін'єкційних наркотиків, працівники секс-бізнесу та діскондартние пари.
 
5. Трувада безпечна
Хоча Трувада отримала ліцензію як препарат для профілактики ВІЛ в 2012 році, він був вперше дозволений в для лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів в 2004 році. Оскільки він використовується більше десяти років - з дуже мінімальними побічними еффектамі- лікарі впевнені в його безпеці з метою профілактичного застосування.
 
6. "Трувада WHORES"
Багато людей вже повісив на препарат термін або ярлик "Truvada whores" (Трувада повії). Ці люди вказують на те, що ліки будуть стимулювати статеву розбещеність.
 
7. Трувада не користується популярністю
За даними виробника ліків GILEAD, до березня 2013 року в США налічувалося 1774 чоловік, що приймають препарат. Але ці дані спірні: Трувада з'явилася на ринку США тільки починаючи з 2012 року, a будь-яким інноваціям щоб проникнути на ринок, особливо в консервативній сфері медицини, часом потрібні десятиліття.
 
8. Це дорогий препарат
Трувада може коштувати до $ 14 000 в рік. Але для більшості американців, вона покрита страховими програмами. В Україні її планірут закуповувати за кошти донорів та держави.
 
Щоб PrEP працювала належним чином, дуже важлива прихильність пацієнта - приймати ліки необхідно щодня, а цього не завжди легко домогтися. Також не варто забувати про основні засади використання антиретровірусних препаратів для профілактики ВІЛ-інфекції:
 
- Люди, які отримують PrEP, повинні бути ВІЛ-негативними. Це важливо, щоб звести до мінімуму розвиток стійкості до препаратів.
 
- Що одержують PrEP необхідно заохочувати продовжити використовувати презервативи
 
- У претендентів на отримання PrEP, не повинно бути захворювання кісток, нирок, або інших хвороб, які є протипоказаннями для антиретровірусної терапії. • Можливість побічних ефектів повинна бути ретельно виключена.
 
- Отримують PrEP повинні приймати ліки щодня.
 
- Препарати для PrEP повинні бути легко доступні.
 
- ВІЛ-статус при вживанні PrEP повинен регулярно перевірятися, як і ознаки стійкості до препарату в разі виявлення інфікування.
 
- У тих, хто припиняє PrEP, повинен бути гарантований доступ до служб профилакти ВІЛ.
 
Джерело: Parniplus