Статини можуть запобігати старінню людей з ВІЛ

Препарати, призначені для боротьби з холестерином можуть запобігти передчасному старінню у ВІЛ-інфікованих людей, про це свідчить нове дослідження.

"Ми вважаємо, що це може виявитися дуже корисним для людей з ВІЛ-інфекцією", - заявив провідний вчений Шокролах Елазі в своєму дослідженні, опублікованому в офіційному журналі Міжнародного товариства по СНІДу.

"Якщо ми зможемо втрутитися і запобігти прискореному старінню, в довгостроковій перспективі це може бути вигідно як для пацієнта, так і для системи охорони здоров'я."

Елазі розповів, що хоча антиретровірусні препарати досягли успіху в контролі вірусу, ті, хто живе з ВІЛ, залишаються вразливими для передчасного старіння. По суті, це означає, що присутність вірусу тримає організм в стані хронічного високого рівня запалення, яке згодом призводить до підвищення відповіді від імунної системи організму.

"Ці два компоненти пов'язані з прискореним старінням, тому у цих людей розвиваються серцево-судинні захворювання, інсульти, остеопороз, проблеми з нирками, проблеми з печінкою і так далі", - поділився своїми міркуваннями Елазі.

Попередні дослідження показали, що такі статини, як Lipitor і аторвастатин мають протизапальні властивості, тому Елазі і хотів визначити, чи можуть ці препарати мати переваги для носіїв ВІЛ.

Його дослідження вже показали, що препарати можуть зменшити хронічне запалення у людей з ВІЛ, в той же час підвищувати рівень білку, який збільшує стійкість до захворювання. Елазі також виявив, що статини можуть допомогти зменшити ліпідні аномалії.

Дослідження було проведено в лабораторії з використанням клітин, взятих у людей з ВІЛ. Наступним кроком є ​​дослідження з надією, що ці препарати можуть бути додані в схему лікування людей з ВІЛ.

Переклад: Я ГЕЙ і Я ВІЛ +
За матерiалами parniplus.com