Вчені виявили зв'язок між стресом і втратою пам'яті

Дослідникам з Університету Огайо вдалося виявити взаємозв'язок між тривалим стресом і втратою пам'яті, передає RNS. Повний текст дослідження був опублікований в науковому виданні The Journal of Neuroscience.

В рамках дослідження вчені провели експеримент, піддавши мишей тривалого і сильного стресу - нападу домінуючого самця. В результаті було встановлено, що стрес, який зазнали миші в цей момент, провокував порушення просторової пам'яті.

Вчені також визначили, що ті миші, які постійно піддавалися атакам з боку альфа-самця, могли насилу згадати розташування виходу з лабіринту, який їм доводилося долати в ході експерименту. Причому, ці проблеми зберігалися у мишей до 28 днів. Решта миші, які не відчували подібного стресу, легко знаходили вихід з лабіринту.

Крім того, авторами роботи був зафіксований дефіцит у розвитку нових нейронів і запалення в мозку, які були викликані реакцією імунної системи на стрес. Повідомляється, що після того, як мишам вводилися антизапальні препарати, пам'ять у них відновлювалася.

За матеріалами - http://korrespondent.net/