Гепатит: міфи в які не варто вірити

Гепатит – це запалення печінки, викликане, в основному, вірусною інфекцією. Існує п’ять основних вірусів гепатиту, званих типами A, B, C, D і E. Всі вони надзвичайно небезпечні через тяжкий перебіг та ризик смерті для інфікованої людини. Зокрема, типи В та С призводять до розвитку хронічної хвороби у сотень мільйонів людей по всьому світу. Також вони є найпоширенішою причиною цирозу і раку печінки.

 

 

 

Гепатит завжди невиліковний

Хронічне запалення печінки можна вилікувати. Але не завжди можна ліквідувати причину запалення. Сучасні препарати можуть повністю видалити вірус гепатиту C з організму незалежно від тривалості й стадії захворювання. Окрім випадків, коли вже розвинувся важкий декомпенсований цироз.

На жаль, вірус гепатиту B не можна повністю видалити з організму. Але у випадку правильного та своєчасного лікування його активність істотно знижується, захворювання переходить у стадію ремісії.

Організм може впоратися з гепатитом самостійно

Коли гепатит перейшов у хронічну форму, самостійно (без спеціального лікування) організм впоратися із захворюванням вже не зможе.

Лікування тривале, а його побічні дії дуже тяжкі

Так казали про лікування, яке застосовували років десять тому. Сучасні варіанти терапії гепатитів B та С взагалі не передбачають ін’єкцій — лише таблетки.

Ймовірність виникнення й тяжкість побічних дій залежать не тільки від препаратів, але й від фізичного стану хворого: його віку, стану печінки, наявності інших інфекцій та хронічних захворювань тощо. Як правило, пацієнти переносять терапію інтерфероном й рибавірином тривалістю 48 тижнів взагалі без суттєвих побічних дій.

Антиретровірусна терапія лікує й від гепатиту

Попри те, що в одній зі схем АРВ-терапії використовується тенофовір, який також може застосовуватися для лікування гепатиту B, АРВ-терапія не взаємодіє з вірусами гепатитів B і С. Тому для лікування хронічних вірусних гепатитів призначають спеціальні препарати. 

У хворої гепатитом людини обов’язково жовтіє шкіра, знебарвлюється кал й болить у правому боці

Ні. Навіть у гострій формі гепатит немає яскраво виражених симптомів. Найчастіше, гепатит супроводжується неспецифічними проявами, характерними для будь-якого інфекційного захворювання такими, як головний біль, втома, незначне підвищення температури тіла.

Якщо у людини виявлено гепатит, то й аналіз на ВІЛ теж буде позитивним

Ні. ВІЛ та гепатит — це різні захворювання. Якщо виявлено один, то абсолютно не факт, що буде виявлено інший. Проте,  ВІЛ та гепатити B та С мають однакові способи передачі, тому ці захворювання часто виявляють разом. У таких випадках захворювання набуває більш агресивної форми, підвищується ймовірність смерті.

 Немає надійних способів профілактики гепатитів

 Ось топ-5 порад, які допоможуть тобі знизити ймовірність інфікування:

  1. ніколи не роби ін’єкції будь-яких препаратів використаними іншими шприцами чи голками;
  2. не роби татуювань і пірсинги багаторазовими інструментами й в сумнівних місцях;
  3. лікуй зуби тільки в стоматологічних лікарнях, де використовують одноразові інструменти, а багаторазові гарантовано знезаражують в спеціальних приладах;
  4. використовуй презерватив завжди, коли займаєшся сексом з незнайомцями та партнерами для періодичних зустрічей;
  5. не користуйся чужими бритвами й манікюрним приладдям.

Повністю виключити ймовірність зараження вірусом гепатиту B можна, зробивши щеплення. На жаль, від гепатиту C щеплення поки не існує.

За матеріалами: Gettest

 

Медичній заклад DoctorSam, персонал якого пройшов курс "Дружній лікар: як надавати послуги ЛГБТ+ без дискримінаії", пропонує консультацію консультація імунолога (ціна 600грн, з промокодом Дружнійлікар знижка 10%). 

Разом зі спеціалістом можна обрати найбільш оптимльний варіант вакцинації:

  • Вакцина ТВІНРИКС ''профілактика гепатитів А + В'' (Бельгія)
  • Вакцина ХАВРИКС (Бельгія) (профілактика гепатиту А)
  • Вакцина ІНФАНРИКС ГЕКСА (Бельгія) (дифтерія,правець,кашлюк,гепатит В,поліомієліт,гемофільна палочка)
  • Вакцина Аваксим 160 U (для профілактики гепатиту А у дорослих), Санофі, Франція.