Вдалий експеримент з видалення вірусу ВІЛ-1

Вчені з Гамбурга провели вдалий експеримент з видалення вірусу ВІЛ-1 з організму мишей. Досвід вдалося повторити і поза живим організмом.

Про це йдеться в науковій публікації порталу Nature.

У статті йдеться про те, що поточна комбінована антиретровірусна терапія пригнічує ВІЛ-1 репродуктивну функцію у людей, але зберігається в резервуарах в невеликій кількості клітин.

Для створення противірусного засобу, здатного викорінити провірус з інфікованих клітин було використано 145 циклів «спрямованої еволюції», що дозволило створити препарат Brec1, який успішно випробували на гризунах. Встановлено, що вдалося домогтися розпізнавання більшості клінічно значущих штамів ВІЛ-1 і його підтипів.

Brec1 ефективно, точно і безпечно видаляє інтегрований провірус з інфікованих клітин і ефективний як в пробірці, так і в природних умовах. Незважаючи на те, що вченим вдалося зробити справжній прорив у боротьбі зі смертельною хворобою, який ефект матиме препарат на людях поки невідомо. Медики планують провести клінічне тестування Brec1.

Нагадаємо, що аналіз вірусних геномів ВІЛ-1 дозволяє вченим припускати, що його природним резервуаром може бути один з підвидів гірських шимпанзе Pan troglodytes в Західній Африці. Найчастіше вірус виявляють у жителів США, Європи і країн Африки.