
Як не захворіти на простатит чоловікам у віці 20-35 років
Розповідає уролог-андролог, дерматовенеролог, дерматоонколог, кандидат медичних наук Роман Редько.
Змушений тебе розчарувати: в останні 20 років відзначається омолодження і рання «хронізація» багатьох чоловічих захворювань. Ось і простатит не виняток. Якщо раніше було прийнято вважати, що ця недуга виникає у чоловіків середнього та - частіше - старшого віку, то зараз вже не рідкість, коли хронічний процес в передміхуровій залозі починає формуватися і у 18-20-річних.
Простатит - запалення передміхурової залози, одного з найважливіших чоловічих органів, який відповідає за сечовипускання і статеву функцію. На тлі інфекцій або застійних процесів формується набряк і порушення відтоку секрету з передміхурової залози. Що, в свою чергу, призводить до рубцювання в залозі. Рубець - це постійний слід про всіх твої гріхи і помилки.
Найпоширенішими причинами розвитку простатиту у чоловіків 20-35 років стають:
1. Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Серед них: хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, гонорея, трихомоніаз, генітальний герпес, урогенитальная папіломавірусна інфекція.
2. Особливості сексуального життя: невпевненість і розчарування в сексі, незадоволеність зовнішнім виглядом і розміром своїх статевих органів, тривалі заняття онанізмом.
3. Алкоголь і наркотики.
4. Гіподинамія і, як наслідок, ожиріння.
Останнім часом значно «помолодшав» вік початку статевого життя, а разом з ним і проблеми, що стосуються чоловічого здоров'я. Причинами виникнення ІПСШ найчастіше стають незахищені статеві акти, інфекції при відсутності своєчасного звернення за лікарською допомогою («делікатність теми», страх, відсутність грошей і т. Д.) І адекватного лікування призводять до запальних процесів в передміхуровій залозі і формування хронічного простатиту.
Як зрозуміти, що твоя передміхурова залоза в небезпеці? Довгий час захворювання може протікати безсимптомно, і лише потім можуть з'явитися болі в промежині, сечівнику, спині, задньому проході; порушення струменя сечі і т.д)
Також сигналізувати про захворювання простатитом будуть сексуальні розлади (ослаблення ерекції, раннє сім'явиверження, зниження лібідо) і астено-вегетативний синдром (зниження працездатності, підвищена стомлюваність, дратівливість). Далеко не завжди ці симптоми яскраво виражені. Тому постарайся запобігти виникненню недуги, пам'ятай про заходи профілактики:
- Веди здоровий спосіб життя - займайся фізкультурою, спортом, влаштовуй піші прогулянки, гарненько висипайся і поменше часу проводь за комп'ютером.
- Зав'яжи з курінням, відмовся від алкоголю.
- Заведи постійного партнера і попроси його здати аналізи на ІПСШ. Якщо вже трапиться секс «на стороні», то нехай і він буде захищеним.
- Якщо відчуваєш, що зі здоров'ям щось не так, не тягни час (сама не розсмокчеться) - звернися до фахівців FriendlyDoctor на безоплатну консультацію уролога або сексопатолога.
Джерело: Men'sHealth Росія