Чотири симптоми простатиту

Простатит — це запалення передміхурової залози, яке може супроводжуватися характерними хворобливими проявами або набрякати безсимптомно (асимптоматичний простатит). Згідно з медичною статистикою, простатит є найчастішим урологічним захворюванням у чоловіків молодше 50 років. У літніх пацієнтів частота виявлення простатиту дещо поступається частоті виявлення аденоми і раку передміхурової залози.

У переважній більшості випадків пусковим механізмом у розвитку простатиту служить бактеріальна інфекція. При цьому ймовірність розвитку захворювання в достатній мірі залежить від певних чинників: переохолодження, зниження імунних властивостей організму, гормональних порушень, застійних явищ в органах малого таза та інших. 

При виявленні у себе перших симптомів простатиту, потрібно відразу звертатися за допомогою до лікаря. На початкових стадіях хвороба легше піддається лікуванню.

Що стосується проявів хронічного простатиту, то симптоматика даного захворювання досить різноманітна. Примітно, що немає ніякого взаємозв’язку між кількістю лейкоцитів у секреті передміхурової залози і тяжкістю перебігу захворювання. Крім того, не виявлена ​​кореляція між морфологічними змінами в тканинах передміхурової залози і виразністю симптомів, з якими пацієнт звертається до лікаря-уролога.

При хронічному простатиті чоловіка можуть турбувати кілька груп симптомів. Однак, як згадувалося вище, захворювання може протікати і без симптомів.

Больовий синдром при простатиті

Одним з найбільш поширених симптомів при хронічному простатиті є больовий синдром. Больові відчуття можуть мати різну ступінь вираженості і мати різну локалізацію. Хворий може відчувати болі в області промежини, тазу, в прямій кишці, внутрішньої поверхні стегон і в поперековій області. Часто відзначаються болі по ходу статевого члена, в голівці пеніса, яєчках і в області паху.

Порушення сечовипускання

Для простатиту характерне порушення акту сечовипускання, а саме, хворого можуть турбувати часті позиви, а також біль і різь при сечовипусканні. Нерідко відзначається уривчастість і ослаблення струменя сечі.

Еректильна дисфункція

Запальний процес в передміхуровій залозі може привести до проблем в статевій сфері, наприклад, до зниження статевого потягу і погіршення ерекції. Наприклад, хронічний бактеріальний простатит може стати причиною передчасної еякуляції. Крім того, при хронічному простатиті чоловік може відчувати болючі відчуття як під час статевого контакту, так і при сім’явиверганні.

Виразність симптомів

Залежно від вираженості симптомів , хронічний простатит може в тій чи іншій мірі впливати на якість життя хворого. В цілому, вплив хронічного простатиту на якість життя чоловіка можна порівняти з такими захворюваннями як стенокардія, інфаркт міокарда, хвороба Крона. Нездатність вести нормальне статеве життя призводять і до ряду психологічних проблем.

Відразу до лікаря

Поява будь-яких з вищевказаних симптомів є приводом для звернення чоловіка до лікаря-уролога. В ідеалі кожен чоловік (особливо тим, кому за 40) щорічно повинен проходити огляд в уролога. Це найкраща профілактика урогенітальних захворювань, що дозволяє виявити порушення на самих ранніх стадіях, і застосувати адекватні терапевтичні заходи для усунення проблеми.

Основа лікування хронічного простатиту (за наявності бактеріальної складової захворювання) зводиться до застосування антибактеріальної терапії, причому антибіотики призначаються тільки після точної ідентифікації патогенного збудника. Також призначаються протизапальні препарати, вітаміни, імуномодулятори для підвищення опірності організму до інфекцій. Залежно від конкретного випадкe, може проводитися масаж простати (у ряді випадків він протипоказаний), фізіотерапевтичні та інші методи лікування.

Запишіться на безкоштовну консультацію уролога в мережі "ДРУЖНІЙ ЛІКАР"