Кардіохірург про істинні причини серцевих захворювань

Доктор Дуайт Ланделл розповідає про те, що реальна причина хвороб - зовсім не холестерин і жирна їжа, як довгий час вважало більшість його колег. Дослідження показали, що серцево-судинні захворювання виникають через хронічне запалення стінок артерій. Якщо цього запалення немає, то холестерин не буде накопичуватися в судинах, а зможе вільно циркулювати в них.

Ми, лікарі, що володіють істотною підготовкою, знаннями і авторитетом, дуже часто відрізняємося занадто завищеною самооцінкою, яка заважає нам визнати, що ми не праві. У цьому вся справа. Я відкрито визнаю, що я не правий. Як кардіохірург з 25-річним досвідом, який провів понад 5000 відкритих операцій на серці, сьогодні я постараюся виправити помилку, пов'язану з одним медичним та науковим фактом.

Протягом багатьох років я проходив підготовку разом з іншими видатними лікарями, які сьогодні «роблять медицину». Публікуючи статті в науковій літературі, постійно відвідуючи освітні семінари, ми без кінця наполягали на тому, що хвороби серця є всього лише результатом підвищеного рівня холестерину в крові.

Єдиною прийнятною терапією був припис ліків для зниження рівня холестерину і дієти, яка строго обмежує споживання жирів. Останнє, звичайно, запевняли ми, повинно було знизити рівень холестерину і запобігти хворобі серця. Відхилення від цих рекомендацій вважалися єрессю або результатом лікарської халатності.

Все це не працює!

Всі ці рекомендації більше не є науково і морально виправданими. Кілька років тому було зроблене відкриття: реальною причиною серцево-судинних захворювань є запалення в стінці артерії. Поступово це відкриття призводить до зміни концепції боротьби з хворобами серця та іншими хронічними захворюваннями.

Застосовувані споконвіків дієтологічні рекомендації сприяли поширенню епідемії ожиріння і діабету, наслідки якої затьмарюють будь-яку чуму з точки зору смертності, людських страждань і важких економічних наслідків.

Незважаючи на те що 25% населення (США - Live up!) приймає дорогі статінові препарати, незважаючи на те, що ми скоротили вміст жиру в своєму раціоні, відсоток американців, які помруть цього року від серцево-судинних захворювань, вище, ніж коли-небудь.

Статистика Американської асоціації серця показує, що 75 мільйонів американців в даний час страждають серцево-судинними захворюваннями, 20 мільйонів хворі на діабет і 57 мільйонів мають преддіабет. Ці захворювання з кожним роком «молодшають».

Простіше кажучи, якщо в організмі відсутнє запалення, холестерин жодним чином не може накопичуватися в стінці кровоносної судини і привести тим самим до серцевих захворювань і інсультів. Якщо немає запалення, холестерин вільно переміщається в організмі, як це спочатку задумано природою. Саме запалення викликає відкладення холестерину.

В запаленні немає нічого незвичайного - це лише природний захист організму від зовнішніх «ворогів», таких як бактерії, токсини або віруси. Цикл запалення ідеально захищає ваш організм від цих бактеріальних і вірусних загарбників. Проте якщо ми хронічно піддаємо свій організм впливу токсинів або їмо продукти, до обробки яких він не пристосований, виникає стан, що називається хронічним запаленням. Хронічне запалення настільки ж шкідливо, наскільки цілюще гостре запалення.

Який розумний чоловік стане постійно свідомо вживати продукти харчування або інші речовини, які травмують організм? Можливо, курці, але принаймні вони зробили цей вибір усвідомлено.

Решта з нас просто дотримувались рекомендованої і широко пропагованої дієти з низьким вмістом жирів і високим вмістом поліненасичених жирів і вуглеводів, не підозрюючи, що тим самим ми багаторазово травмували свої кровоносні судини. Ці повторювані травми провокують хронічне запалення, яке, в свою чергу, призводить до серцевих захворювань, інсульту, діабету і ожиріння.

Дозвольте мені повторитись: травми і запалення наших кровоносних судин викликані дієтою з низьким вмістом жиру, рекомендованої протягом багатьох років традиційною медициною.

Які ж основні причини хронічного запалення? Простіше кажучи, це надлишок споживання продуктів з високим вмістом простих перероблених вуглеводів (цукор, мука і всі вироби з них), а також надмірне споживання рослинних масел омега-6, таких як соєва, кукурудзяна та соняшникова, які містяться в багатьох перероблених продуктах.

Знайдіть хвилинку і подивіться, що станеться, якщо якийсь час терти жорсткою щіткою м'яку шкіру, поки вона не стане зовсім червоною, аж до синців. Уявіть, що ви робите це кілька разів на день, кожен день протягом п'яти років. Якби ви могли витерпіти цей біль, виникла б кровотеча, набряк ураженої зони, і з кожним разом травма б посилювалась. Це хороший спосіб візуалізувати запальний процес, який, можливо, відбувається у вашому організмі прямо зараз.

Незалежно від того, де протікає запальний процес, зовні або всередині, він протікає однаково. Я бачив зсередини тисячі і тисячі артерій. Хвора артерія виглядає так, як ніби хтось узяв щітку і постійно тер по стінках артерії. Кілька разів на день, кожен день ми їмо продукти, що викликають невеликі травми, які перетворюються потім у більш серйозні травми, в наслідок чого організм змушений постійно і закономірно реагувати запаленням.

Коли ми насолоджуємось вишуканим смаком солодкої булочки, наш організм реагує тривогою, наче прибув іноземний загарбник і оголосив війну. Продукти з надмірним вмістом цукру і простих вуглеводів, а також продукти, оброблені в цілях тривалого зберігання жирами омега-6, були основою американської дієти протягом шести десятиліть. Ці продукти повільно всіх отруювали.

Яким же чином солодка булочка може викликати запалення, яке перетворює нас в хворих?

Уявіть, що по клавіатурі розлився сироп, і ви побачите, що відбувається всередині клітини. Коли ми споживаємо прості вуглеводи, такі як цукор, рівень цукру в крові швидко підвищується. У відповідь підшлункова залоза виділяє інсулін, основною метою якого є перенесення цукру в кожну клітину, де він запасається для вироблення енергії. Якщо клітина заповнена і не потребує глюкози, вона не бере участі в процесі, щоб уникнути накопичення зайвого цукру.

Коли ваші повні клітини відхиляють зайву глюкозу, рівень цукру в крові піднімається, виробляється все більше інсуліну, і глюкоза перетворюється в накопичення жиру.

Яке відношення все це має до запалення? Рівень цукру в крові має вкрай вузький діапазон. Додаткові молекули цукру прикріплюються до різних білків, які, в свою чергу, пошкоджують стінки кровоносної судини. Це повторюване пошкодження обертається запаленням. Коли ви підвищуєте свій рівень цукру в крові кілька разів на день, кожен день, виникає такий же ефект, як від тертя наждачним папером по стінках тендітних кровоносних судин.

Хоча ви не можете цього побачити, запевняю вас, це так. За 25 років я бачив це більш ніж у 5 тисяч пацієнтів, яких оперував, і для всіх них характерно одне і те ж - запалення в артеріях.

Давайте повернемося до солодкої булочки. Ці безневинні на вигляд ласощі містять не тільки цукор: булочка випікається з використанням одного з численних масел омега-6, таких як соєве. Чіпси і картопля фрі замочують в соєвому маслі; оброблені продукти виготовляються з використанням омега-6 для збільшення терміну зберігання. Незважаючи на те, що омега-6 мають важливе значення для організму - вони є частиною кожної клітинної мембрани, яка контролює все, що входить і виходить з клітки, - вони повинні бути в правильному балансі з омега-3.

Якщо баланс зміщується в бік омега-6, клітинна мембрана виробляє хімічні речовини, звані цитокінами, які безпосередньо викликають запалення.

Існуючий сьогодні в Америці раціон харчування відрізняється крайнім дисбалансом цих двох жирів. Дисбаланс коливається в діапазоні від 15:1 до 30:1 і більше на користь омега-6. Це створює умови для виникнення величезної кількості цитокінів, що викликають запалення. Оптимальним же і здоровим в сучасному харчової середовищі є співвідношення 3: 1.

Що ще гірше, надмірна вага, яку ви отримуєте, поїдаючи ці продукти, створює перевантажені жирові клітини. Вони виділяють велику кількість прозапальних хімічних речовин, які посилюють шкоду, заподіяну високим рівнем цукру в крові. Процес, що почався з солодкою булочки, з часом перетворюється в порочне коло, яке провокує хвороби серця, високий кров'яний тиск, діабет і, нарешті, хворобу Альцгеймера, а запальний процес зберігається...

Чим більше ми споживаємо готових і оброблених харчових продуктів, тим більше, з дня на день, потрохи, провокуємо запалення. Організм людини не може переробити продукти, насичені цукром і приготовані в олії, багатій на омега-6, - він не був для цього пристосований.

Існує тільки один спосіб усунення запалення, і це перехід до споживання продуктів в їх натуральному вигляді. Щоб наростити м'язову масу, їжте більше білка. Вибирайте складні вуглеводи, такі як яскраві фрукти та овочі. Скоротіть або взагалі виключіть з раціону жири омега-6, що викликають запалення, такі як кукурудзяна та соєва олії і оброблені харчові продукти, приготовлені з їх використанням.

Одна столова ложка кукурудзяного масла містить 7280 міліграмів омега-6; соя містить 6940 міліграмів омега-6. Замість цього використовуйте оливкову або вершкове масло, приготоване з молока корови, вигодувані рослинною їжею.

Тваринні жири містять менше 20% омега-6, і менш імовірно, що вони можуть викликати запалення, чим нібито здорові масла з маркуванням «поліненасичені». Забудьте «науку», яку вбивали вам в голову протягом десятиліть. Наука, яка стверджує, що насичені жири самі по собі викликають хвороби серця, не є наукою взагалі. Наука, яка говорить про те, що насичені жири підвищують рівень холестерину в крові, також дуже слабка. Оскільки тепер ми точно знаємо, що холестерин не є причиною серцево-судинних захворювань. Занепокоєння щодо насичених жирів є ще більш абсурдним.

Теорія холестерину призвела до рекомендацій про споживання знежиреної їжі, їжі з низьким вмістом жиру, що, в свою чергу, призвело до створення тих самих продуктів, які в даний час викликають епідемію запалення. Передова медицина зробила жахливу помилку, коли радила людям відмовитися від насичених жирів на користь продуктів з високим вмістом жирів омега-6. Тепер ми зіткнулися з епідемією артеріального запалення, ведучою до серцевих захворювань і інших тихих вбивць.

Тому краще всього вибирати цілісні продукти, які використовували наші бабусі, а не ті, які наші мами купували в продуктових магазинах, повних фабричної їжі. Виключаючи «запальні» продукти і додаючи в раціон необхідні поживні речовини зі свіжих необроблених продуктів харчування, ви починаєте боротися з шкодою, який протягом багатьох років завдавала вашим артеріях і всьому організму типова американська дієта.

*Доктор Дуайт Ланделл - в минулому керівник персоналу та завідувач відділенням хірургії в Banner Heart Hospital, Меса, штат Арізона. У тому ж місті знаходилась його приватна клініка Cardiac Care Center. Нещодавно доктор Ланделл залишив хірургію, щоб зосередитись на лікуванні серцево-судинних захворювань за допомогою дієтотерапії. Він є засновником організації Healthy Humans Foundation, яка сприяє оздоровленню населення. Акцент робиться на наданні допомоги крупним корпораціям в зміцненні здоров'я персоналу. Він також є автором книг «Ліки від хвороб серця» і «Великий холестериновий обман».

Джерело: live-up.co
Оригінал англійською мовою: tunedbody.com/heart