Передчасна еякуляція: що це таке і які її причини. Частина 1.

 Передчасна еякуляція: що це таке і які її причини

 1. Так що таке передчасна еякуляція?
2. Наскільки поширена ця проблема?
3. У чому причини передчасної еякуляції?
4. Які є психологічні причини?
5. А в чому полягають біологічні причини?
6. Коли варто звернутися до лікаря?
7. Які є можливі варіанти лікування?
8. Як краще говорити з лікарем?
З цією проблемою в різні періоди життя стикаються багато чоловіків. На щастя, з нею досить легко впоратися.
 
1.      Так що таке передчасна еякуляція?
Передчасна еякуляція - це коли чоловік втрачає контроль над сім'явиверженням. Вона може статися через 30-60 секунд після початку акту, а може і до проникнення.
Хоч зазвичай мається на увазі еякуляція саме під час сексу, в цілому проблема може виникнути під час будь-якої сексуальної практики, в тому числі при мастурбації.
Також стандарти щодо тривалості «нормального» статевого акту, нав'язані порно, варто забути. Доктор медичних наук, уролог і професор хірургії Медичної школи Університету Меріленда в Балтіморі Ендрю К. Крамер (Andrew C. Kramer) стверджує, що середній час, необхідний для еякуляції під час статевого акту, приблизно 4-5 хвилин.
 
2.      Наскільки поширена ця проблема?
Дуже. З цією проблемою стикається один з трьох чоловіків в будь-якому віці. Найбільш часто вона зустрічається у чоловіків у віці 18-40 років.
Але не кожен випадок передчасної еякуляції вважається діагнозом. Якщо це вас не турбує і відбувається нечасто, то це нормально.
За даними клініки Майо, в якій працює більше 3 000 лікарів і вчених, діагноз вам може бути поставлений, якщо:
• Ви завжди або майже завжди еякулюєте протягом однієї хвилини після проникнення.
• Вам не вдається затримати еякуляції під час статевого акту завжди або майже завжди.
• Після ви відчуваєте себе пригніченим і засмученим і уникаєте сексуальної близькості.
Передчасна еякуляція може бути класифікована як
• Постійна (первинна). Відбувається майже завжди, починаючи з ваших перших сексуальних контактів.
• Набута (вторинна). Розвивається вже після статевих контактів і сексуальних практик, які пройшли без проблем з еякуляцією.
Доктори клініки Майо відмічають, що багато чоловіків схильні вважати, що у них передчасна еякуляція, але їх симптоми не відповідають медичним критеріям для її діагностування.
Замість цього у них може бути природна періодична передчасна еякуляція, яка включає періоди швидкої еякуляції і нормальної.
 
У чому причини передчасної еякуляції?

Точна причина неясна. Колись вважалося, що впливають тільки психологічні чинники. Тепер відомо, що передчасна еякуляція може бути пов'язана зі складною взаємодією психологічних і біологічних причин.Які є психологічні причини?

Домагання або насильство

Будь-яке порушення особистих кордонів залишає відбиток на характері людини. Якщо ви стикалися з подібним, вам може допомогти психолог, щоб опрацювати негативний досвід.

Важливо пам'ятати, що ви не один і на правильній стороні саме ви, а не той, хто порушив ваші кордони.

Комплекси з приводу тіла

Через мас-медіа про свою зовнішність переживають абсолютно всі люди на планеті. Подивіться на крутих хлопців з BuzzFeed, які розмірковують про тиск на чоловіків. А ще їх фотографії обробляють, щоб вони відповідали «ідеальним стандартам» краси.

Депресія

Як сам стан, так і препарати від неї можуть впливати на передчасну еякуляцію. Якщо ви не приймаєте  ліків і не знаєте, що у вас депресія, але вже довгий час знаходитеся в пригніченому стані, можливо, варто сходити до психолога.

Занепокоєння про те, що у вас може трапитися передчасна еякуляція

Якщо подібне траплялося вже не один раз, зацикленість на можливому «збої» системи може як раз провокувати передчасне сім'явиверження.

Еректильна дисфункція

Еректильна дисфункція відноситься до психологічних проблем, тому що чоловіки, які зосереджуються на отриманні або підтримці ерекції під час статевого акту, можуть еякулювати передчасно.

Проблеми в стосунках з партнером

Якщо у вас було все в порядку в сексі з іншими, а передчасне сім'явиверження відбувалося рідко або його не було взагалі, можливо, проблема у стосунках з нинішнім партнером.

Почуття провини

Як з’ясували вчені, відсутність діалогу про секс, гігієну та особистий простір в дитинстві безпосередньо впливає на проблеми в дорослому житті. Вони призводять не тільки до передчасної еякуляції, але і до еректильної дисфункції.

Якщо в сім'ї не прийнято називати геніталії прямими термінами, не говорити про особистий простір, мастурбацію, секс, полюції, то перші прояви роботи статевої функції у хлопчика можуть викликати стрес.

Перші полюції відбуваються на самому початку статевого дозрівання. Якщо дитина не буде до них готова або не зможе їх обговорити, то буде розвиватися почуття сорому за будь-які прояви сексуальності. І це не міфічне відчуття, які «справжній» чоловік в собі зуміє придушити.

Вчені сходяться на думці, що почуття сорому за спонтанні ерекції, еякуляції і страх бути спійманим під час мастурбації розвинуться або в тотальне невміння розслабитися, або в справжній рефлекс, з яким для оргазму чоловікові буде потрібно менше двох хвилин.

Якщо підліток звикне до думки, що треба еякулювати якнайшвидше, передчасна еякуляція стане нормою для організму. Перебудуватися без допомоги фахівців, вправ або медикаментів буде дуже складно.

Ранній сексуальний досвід

Це питання не прийнято обговорювати, хлопчикам ніхто не говорить, що морально вони можуть бути не готові до сексу. Замість цього існує умовний кодекс, що довго бути незайманим смертельно для репутації і що не можна «справжньому» чоловікові сумніватися, думати і рефлексувати.

Це можна пояснити: так як про секс не прийнято говорити, підліток може дізнатися про секс, тільки зайнявшись ним.

Але медичні працівники та психологи, що працюють в TeenHealthFX - спеціальному проекті для підлітків медичного центру Morristown, - відзначають, що багато підлітків мінімізують значення сексу з іншою людиною, тому часто дивуються інтенсивності емоційної реакції, особливо якщо відносини з партнером не тривають.

Вони рекомендують поставити собі кілька запитань перед сексом:

1. Чи розумієте ви фізичну складову сексу? Знаєте, як це фізично влаштовано у вас і вашого партнера?

2. Чи готові ви впоратися з усіма наслідками сексу (ІПСШ, небажана вагітність)? У вас є доступ до хороших презервативів?

3. Оскільки ймовірність вагітності є і при захищеному сексі, чи готові ви до того, що ваш партнер може завагітніти? Чи є у вас план дій на цей випадок?

4. Якщо у вас виявлять ІПСШ, що ви будете робити? У вас є можливість отримати лікування? Ви готові розповісти про це тому, хто може допомогти?

5. Вам комфортно говорити про секс зі своїм партнером і запитати лікаря про практики безпечного сексу?

Якщо ви відповіли «ні» хоча б на одне з питань, то ви поки не готові до сексу. Психологи також відзначають, що іноді досить просто поставити собі питання «Чи готовий я до сексу?» Якщо є сумніви, значить, ще рано.

Передчасна еякуляція під час перших статевих актів часто говорить про те, що ви не були готові до близькості. Відкласти сексуальне життя на деякий час краще, ніж отримати емоційний зрив або інфікуватися.

Далі буде.