Три головних чоловічих страхи

Неправда, що чоловіки нічого не бояться. Вони просто рідко зізнаються в страхах, які їм притаманні, - і в сексі в тому числі. Хоча сьогодні вони все більш відверто говорять про свої тривоги. І це, безумовно, на краще, впевнений сексолог Ігор Кон, - адже не розібравшись із проблемами, вирішити їх неможливо.

Еректильна дисфункція

«З дитинства чоловік виховується як володар фалоса, - пояснює Ігор Кон. - Саме у власному статевому органі він бачить доказ свого існування і головну підстава вважатися чоловіком. Але така позиція робить чоловіків надзвичайно уразливими. Хоча б раз у житті кожен з них переживає невдачу в сексі, відсутність ерекції або неможливість підтримувати її досить довго ». У 90% випадків це відбувається з психологічних причин. Вони переживають гострий сором, прагнуть рідше займатися сексом - і тим лише посилюють проблему і власні страхи.

«Іноді в цьому можуть допомогти ліки та підтримка психолога, - вважає Ігор Кон. - Але не менш важливий і настрій самого чоловіка. Йому необхідно сконцентруватися на тому, щоб доставити насолоду ». Тільки так він зможе переконати свого партнера в тому, що він залишається прекрасним і бажаним. А це допоможе відновити взаємну довіру і поступово виробити ритм сексуального життя, оптимальний для обох партнерів».

Передчасної еякуляція

«Кожен третій чоловік страждає від передчасного сім'явиверження, яке наступає безпосередньо перед проникненням або відразу ж після нього», - каже Ігор Кон. Проблема може виникати через те, що партнери просто не встигли «відчути» один одного і підлаштуватися під загальний ритм. Також гіперзбудливість чоловіки посилює нерегулярний секс. Але частіше передчасна еякуляція пов'язана з першим сексуальним досвідом.

«На стадії статевого дозрівання сексуальні відносини погано піддаються контролю, - продовжує Ігор Кон. - І виникає швидка еякуляція. А коли тіло звикає до неї, формується фізіологічний умовний рефлекс». Виникає неприємний взаємозв'язок: чим більше чоловік переживає через поспішність власного оргазму, тим сильніше він напружується, лише прискорюючи його наступ.

Як і у випадку з еректильною дисфункцією, чоловіки прагнуть в такій ситуації збільшувати проміжки між статевими актами або навіть уникати сексу зовсім. Але це скоріше може привести до імпотенції, ніж до вирішення проблеми. Першим же кроком на шляху до подолання труднощів може послужити готовність визнавати і обговорювати їх. 

Розмір пеніса

Занадто маленький член - класичний чоловічий страх. Розвіяти його не допомагають ні переконливі свідчення про те, що між розміром пеніса і одержуваною кількістю задоволенням немає прямого зв'язку, ні дані статистики, які підтверджують, що середня довжина ерегованного члена не перевищує 15 сантиметрів. Чоловіки все одно продовжують переживати, і сучасна медицина послужливо пропонує їм все нові способи збільшення довжини і діаметру пеніса. Ведмежу послугу може надати і перегляд порно. «Схильний до сумнівів чоловік буде, природно, розчарований у власних параметрах, порівнюючи себе з героями порно, - констатує Ігор Кон. - Він починає зациклюватися на розмірах, прибігає до хірургічних операцій ... Але якщо психологічна проблема стає досить серйозною, по-справжньому допомогти в такій ситуації може звернення не до хірурга, а до психолога».

Давай долати стахи разом з ДРУЖНІМ ЛІКАРЕМ. Ви можете отримати консультацію психолога, сексопатолога чи уролога.