Принципи правильного загартовування

Не встигли озирнутися, а літо вже добігає кінця. І скоро прийде осінь з дощами, холодами і застудами. І, на жаль, такий хід речей нам не під силу зупинити. А ось гарненько підкріпити захисні сили організму - кожному по зубах. Не варто зволікати - всім загартовуватися!

Зміцнення судин

Людина має імунну систему, яка допомагає організму захищатися від хвороб. Імунітет запрограмований розпізнавати віруси, бактерії, ракові клітини і знешкоджувати їх. Але найменший збій у роботі імунітету -- відразу з'являються проблеми зі здоров'ям. Найбільш ефективним способом підтримки сил імунної системи є загартовування. У чому секрет загартовування? Під час охолодження (промерз, потрапив під дощ або промочив ноги) виникає така реакція: організм уповільнює віддачу тепла і починає виробляти його більше, щоб зігрітися. При надлишку тепла починають активуватися різні віруси і шкідливі мікроорганізми, що знаходяться всередині нас постійно. Таким чином починається застуда. Що стосується загартованої людини, то її організм не такий чутливий до переохолодження, тому він і залишається здоровим. Спека теж легше переноситься загартованим організмом: треновані судини є захистом для серця під час перевантажень. Кров циркулює краще, а значить, кисень та інші поживні речовини розносяться по клітках.

Загартовування на свіжому повітрі

Багато людей з великим скепсисом ставляться до процедури загартовування: обтирання, обливання, контроль за температурою води ... Але є й більш природні методи: аеробні навантаження на свіжому повітрі -- відмінний старт на шляху до зміцнення захисних сил організму. Якщо немає протипоказань, то варто спробувати ранкові або вечірні пробіжки. Проте спочатку бігати треба дозовано: спочатку 10-ти хвилинна ходьба для розминки, далі біг пару хвилин, потім знову ходьба і знову біг. Почати можна з 30-ти хвилинних марафонів, через деякий час тривалість бігу можна збільшувати, спираючись на власні відчуття. Якщо біг не до душі, тоді можна тренуватися на найближчому стадіоні або спортивному майданчику, де є турніки, бруси або тренажери.

Правильне харчування

Ще один важливий моментів у підтримці захисних сил організму -- здорове харчування. Літо й осінь -- сезони, багаті всілякими овочами, фруктами і ягодами. Заміни макарони і картоплю на овочі та каші; торти, тістечка і солодку воду -- на фруктові салати і соки. Перекушуй фруктами і ягодами. М'ясо і рибу старайся не смажити, а відварювати або запікати. За кілька годин до сну випивай стакан ряжанки, кефіру -- це оздоровить кишкову мікрофлору, яка, в свою чергу, захистить від багатьох інфекцій.

Загартовування водою

Саме вода є найпотужнішим засобом загартовування. Купання доступне кожній людині -- будь-яка водойма або домашній душ. Але загартовуватися потрібно з розумом, поступово зменшуючи температуру. Саме тому літній час підходить для початку таких процедур. І поступово, коли температура води йде на спад, твій організм вже встигає адаптуватися і стати досить витривалим до більш низьких температур. Звісно, з розгону пускатися вплав не варто -- спочатку змочи ноги, руки, обличчя, шию, після -- занурся.

Паралельно з купанням загартовуйся і в домашніх умовах під душем: коли спекотно, починай з кімнатної температури води, чим далі -- тим холодніше. Після закінчення купального сезону можна переходити на прохолодний або контрастний душ вранці. І якщо з цієї хвилини почнеш загартовувати свій організм, то зануритися в ополонку на Водохресні морози для тебе не складе ніяких труднощів!

І не забувай основний принцип загартовування -- регулярність. Візьми собі за правило після літа продовжувати біг, прогулянки, дотримуватися здорового харчування і проводити водне загартовування.

Джерело: MensLife